Wydarzenia

Zapraszamy na wystawę 

 

W imieniu organizatorów oraz studentów Instytutu Sztuk Projektowych PANS w Przemyślu zapraszamy na wystawę z cyklu STUDENCKIE DEBIUTY. Jest to kolejna odsłona tego cyklu, który swój początek miał w 2015 roku. Tym razem prezentujemy ekspozycję prac studenckich przygotowanych pod opieką prof. Henryka Ożoga. Prezentowane są tu przede wszystkim prace grafiki warsztatowej wykonane głównie w technice linorytu. Ekspozycję dopełnia kilka projektów z zakresu grafiki informacyjnej. Wystawa dostępna jest do 28 marca 2023 roku w Galerii Baszta na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Wstęp wolny!


Studenci projektowania graficznego PANS laureatami konkursu plastycznego

Uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w konkursach literackim oraz plastycznym to ostatni akcent XXII Festiwalu Poezji „Ogrody Poetów”, który rozpoczął się we wrześniu, a poświęcony był artystom literackim romantyzmu. Studenci naszej uczelni, zwłaszcza studenci kierunków artystycznych, chętnie włączają się w akcje, które poprzez koncerty, spotkania autorskie, projekcje filmów, deklamacje wierszy, upowszechniają czytelnictwo i promują literaturę. A znakomitych Gości podczas tegorocznej edycji wydarzenia nie brakowało! Nie dość wspomnieć o Renacie Przemyk, Annie Dymnej, Józefie Baranie czy Dariuszu Jakubowskim…

16 listopada br. żacy Państwowej Akademii Nauk Społecznych nagrodzeni w konkursie plastycznym inspirowanym twórczością George’a Byrona zgromadzili się w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, a wraz z nimi – dr Elżbieta Cieszyńska, która sprawowała merytoryczną opiekę nad uczestnikami PANS oraz prof. Henryk Ożóg – Koordynator Kierunku Projektowanie Graficzne. Nagrody, z rąk Dyrektor PCKiN – Pani Renaty Nowakowskiej oraz Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu – prof. Pawła Treflera, odebrali: Jakub Bystrzycki (I miejsce), Klaudia Sosnowska (III miejsce), Katarzyna Martowicz (wyróżnienie), Marcin Oleszek (wyróżnienie), Ilona Prokopyk (wyróżnienie), Urszula Olejarz (wyróżnienie), Bartosz Medycki (wyróżnienie), otrzymując jednocześnie życzenia pomyślności oraz dalszych sukcesów artystycznych.

„Korzystajcie ze zbliżających się wydarzeń, bądźcie blisko kultury, razem budujmy jej przyszłość, wasze działania są wspaniałe, a ich efekty możemy dziś podziwiać, serdecznie gratuluję” – tymi słowami Pani Renata Nowakowska zakończyła przedpołudniowe spotkanie w murach przemyskiego Zamku Kazimierzowskiego, gdzie odbywała się uroczystość.

 

Tekst: Justyna Przerwa

Zdjęcia: Ewelina Kasperska


 

Prace studentów Projektowania graficznego

 


Warsztaty Projektowe

22 listopada 2019 roku odbyły się Warsztaty Projektowe organizowane przez Zakład Architektury Wnętrz oraz Zakład Projektowania Graficznego Instytutu Humanistyczno-Artystycznego. Warsztaty skierowane były do uczniów Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych profilu Technik organizacji reklamy. W zajęciach wzięła udział grupa 17 uczniów pod opieką Pani Marty Ciż nauczycielki przedmiotów związanych z reklamą. Warsztaty były również częścią projektu realizowanego przez ZSUHiG na zasadach Programu Erasmus+ „Praktyka w Irlandii drogą do sukcesu zawodowego”.

W zamyśle organizatorów warsztaty te otwierają cykl tego typu wydarzeń skierowanych do uczniów ostatnich klas szkół średnich w naszym regionie i zakładają również aktywny udział studentów kierunków artystycznych naszej uczelni.

Program Warsztatów:

– prezentacja prac studentów Zakładu Projektowania Graficznego – wydruki wraz z omówieniem

– prezentacja filmów animowanych i grafiki komputerowej

– prezentacja prac Zakładu Architektury Wnętrz

– warsztaty praktyczne z rysunku odręcznego

Organizacja i prowadzenie Warsztatów:

dr Anna Kałamarz-Kucz i dr Elżbieta Cieszyńska

Pomoc przy organizacji – studenci II roku Projektowania Graficznego:

Oksana Pikula i Dawid Karpiński

Warsztaty animacji 3D

W dniach 8 i 22 października 2019 r. w ZSP w Jarosławiu odbyły się warsztaty animacji 3D, prowadzone przez dr. Piotra Kisiela adiunkta Projektowania Graficznego w PANS w Przemyślu.

W dobie dynamicznego rozwoju grafiki trójwymiarowej, powodowanego rosnącymi potrzebami rynku, coraz częściej i chętniej graficy sięgają po narzędzia umożliwiające tworzenie wizualizacji przestrzennych oraz animacji. Celem warsztatów jest zapoznanie słuchacza z podstawowymi zagadnieniami modelowania przestrzennego, rozwinięcie umiejętności postrzegania kształtów w przestrzeni i przeniesienie ich na platformę komputerową. W toku wykładów poruszone zostaną zagadnienia związane z aspektami animacji przestrzennej i wizualizacji. Zdobyte umiejętności stanowić będą podstawę do realizacji własnych projektów na bazie darmowego zarówno dla edukacji jak i zastosowań komercyjnych oprogramowania open source Blender.