Ogłoszenia

Spotkanie organizacyjne  2 października 2023 r. 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne  studentów :

 I roku projektowania graficznego-  studia  I stopnia,

I roku projektowania graficznego-  studia  II stopnia  

w dniu 2 października 2023 r.  o godz.12:00 – 13:30 Aula, Kolegium Wschodnie PANS w Przemyślu.

Następnie o godz. 13.30 w sali 3.20 B Kolegium Techniczne PANS  – spotkanie z opiekunami roku i uroczyste podpisanie ślubowania. 


Szkolenie BHP

Zaliczenie szkolenia BHP odbędzie we wtorek 1 lutego 2022 r. w godz. 14-15:30,

w Kolegium Technicznym w sali 2.22.


Zajęcia zdalne

Zgodnie z Zarządzeniem nr PANS-SEK-021/151/21 Rektora PANS w Przemyślu z dnia 9 grudnia 2021 r. od dnia 13 grudnia 2021 r. do 28 stycznia 2022 r. wykłady na kierunkach studiów pierwszego i drugiego stopnia będą prowadzone w trybie zdalnym.


Projekt dla studentów I i II roku

https://projekty.pansp.pl/2021/09/20/https-projektypansp.pl-page_id1591previewtrue/


Roca One Day Design Challenge” – III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule online

Już 8 października br. powraca słynny międzynarodowy konkurs designu dla zdolnych, młodych projektantów i architektów, organizowany przez firmę Roca.

„Roca One Day Design Challenge” – III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule online


„FUGAS CHRUSTAS”

W imieniu Organizatorów Triennale zapraszam do wzięcia udziału studentów, absolwentów i innych znanych Państwu młodych artystów uprawiających klasyczna twórczość nutacyjna w formie zeszytów, szkicowników, notesów i dzienników.

Hasło przewodnie tegorocznej, piątej już edycji Konkursu brzmi „FUGAS CHRUSTAS” (cytat z klasyka polskiego dramatu Aleksandra Fredry). W swobodnym tłumaczeniu ta żartobliwa hybryda łacińsko-polska oznacza „ucieczkę w krzaki”. Z jednej strony jest to metafora pozornej ochrony przed zagrożeniami cywilizacji, jaka daje przyroda, z drugiej to odniesienie do natury jako jednego z wielkich tematów sztuki. W kontekście dzisiejszych zmagań z pandemia, ucieczka od skupisk ludzkich pozostaje wypróbowanym sposobem na unikniecie choroby i śmierci. Odosobnienie sprzyja także wenie twórczej. Gdy w roku 1348 Boccaccio wraz z przyjaciółmi schronił się przed dżuma w zielonym zakątku Toskanii – owocem tej niezwykłej sytuacji stały się wysłuchane i zapisane opowieści Dekameronu. Ucieczka w pejzaż to także odzwierciedlenie wewnętrznych pejzaży kreowanych przez psychikę i wyobraźnie artysty, to zapisywanie kodów i tajemnic, które łącza nas a zarazem oddzielają od natury. W trudnych sytuacjach notatnik pozostaje najprostszym i natychmiastowym zapisem obrazu i słowa, ręki lekko dotykającej istoty rzeczy, pozostawiającej intymny ślad.


    Do pobrania