PROJEKTOWANIE GRAFICZNE

Szanowni Państwo,

Witamy na stronie internetowej kierunku Projektowanie Graficzne.

Na kierunku Projektowanie Graficzne prowadzone są studia I stopnia licencjackie trwające 3 lata (6 semestrów) i kończące się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata oraz studia II stopnia trwające 2 lata (4 semestry) i kończące się uzyskaniem tytułu magistra.

Zapraszamy do śledzenia i polubienia naszego profilu na Facebooku

https://www.facebook.com/ISP.PANSP/


Rekrutacja

link do rekrutacji tu kliknij

Konsultacje dla kandydatów

Umów się na indywidualne konsultacje i oprowadzanie po pracowniach projektowych.

a.kalamarz-kucz@pansp.pl  tel. 608070880;

e.cieszynska@pansp.pl tel. 504685074

ETAPY REKRUTACJI

na kierunek PROJEKTOWANIE GRAFICZNE w roku akad. 2024/2025

Rekrutacja  rozpoczyna się 20 maja 2024 r. Nabór kończy się 31 lipca 2024 roku.
W przypadku niewypełnienia limitów przyjęć z dniem 1 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do 20 września br.

I ETAP REKRUTACJI:

  1. rejestracja elektroniczna i wydruk formularza z rejestracji ze strony https://e-rekrutacja.pansp.pl/Default.aspx
  2. złożenie kompletu dokumentów, wraz z wydrukowanym formularzem z elektronicznej rejestracji oraz prac artystycznych / projektowych (fotografii lub rysunków lub malarstwa lub  grafiki cyfrowej i wizualizacji lub innych prac artystycznych / projektowych) w formie elektronicznej   w Pałacu Lubomirskich  1 piętro ul. Książąt Lubomirskich 6 37-700 Przemyśl
  3. Wsparcia udzieli Uczelniany Punkt Obsługi Kandydatów. Pracownicy pomogą w rejestracji, w  wydrukowaniu dokumentów oraz udzielą wszelkich niezbędnych informacji na temat rekrutacji. UPOK funkcjonuje w godz. 8:00 – 15:00. Punkt mieści się na 1 piętrze w Pałacu Lubomirskich  (ul. Książąt Lubomirskich 6, 37-700 Przemyśl)

Informacji dla kandydatów udzielają :

– mgr Joanna Gwizdała tel 16 7355 232 e-mail: j.gwizdala@pansp.pl

– mgr Beata Dudek tel. 16 7355 262, e-mail: b.dudek@pansp.pl 

– mgr Justyna Rabka tel. 16 7355 230, e-mail: j.rabka@pansp.pl

Dodatkowe informacje na stronie: 

https://pansp.pl/kandydat/zasady-rekrutacjikryteria-przyjec/dokumenty/

UWAGA rejestracja elektroniczna może nie potwierdzić wniesienia opłaty rekrutacyjnej pomimo jej prawidłowego zaksięgowania.  Należy przejść do następnego kroku i wydrukować formularz.

 II ETAP REKRUTACJI:

  • przegląd i ocena prac artystycznych i projektowych (fotografii lub rysunków lub malarstwa lub  grafiki cyfrowej i wizualizacji lub innych prac artystycznych / projektowych)   przedstawionych przez kandydata (tylko w formie cyfrowej);
  • kwalifikowanie przez Instytutową Komisję  Rekrutacyjną dokumentów kandydatów na I rok studiów.

PROJEKTOWANIE GRAFICZNE – studia I stopnia /licencjackie


Studiuj Projektowanie Graficzne – Twórz Przyszłość Pełną Kreatywności!

Czy masz w sobie pasję do sztuki, technologii i komunikacji wizualnej? Studiowanie projektowania graficznego może być kluczem do otwarcia drzwi do kariery pełnej innowacji i kreatywnych wyzwań. Oto kilka powodów, dla których warto wybrać ten kierunek:

  1. Nieograniczone możliwości twórcze: Projektowanie graficzne to dziedzina, która pozwala na pełne wyrażenie swojej kreatywności. Możesz przekształcać swoje pomysły w rzeczywistość, pracując nad różnorodnymi projektami – od identyfikacji wizualnej firm po grafiki w grach komputerowych.

  2. Rosnące zapotrzebowanie na grafików: W dzisiejszym cyfrowym świecie, umiejętności projektanta graficznego są niezwykle cenione. Firmy z różnych branż, od marketingu, przez media, po technologie, stale poszukują utalentowanych grafików. Twoje umiejętności mogą otworzyć przed Tobą drzwi do pracy w agencjach reklamowych, studiach filmowych, firmach technologicznych i wielu innych.

  3. Różnorodność ścieżek kariery: Absolwenci projektowania graficznego mają szeroki wybór ścieżek kariery. Możesz zostać grafikiem komputerowym, projektantem interfejsów użytkownika (UI), artystą multimedialnym, specjalistą od animacji czy ilustratorem. 

  4. Praca na własnych warunkach: W branży projektowania graficznego masz możliwość pracy jako freelancer. Oznacza to, że możesz zarządzać swoim czasem i projektami, pracując zdalnie z dowolnego miejsca na świecie. 

  5. Stały rozwój i innowacje: Projektowanie graficzne to dziedzina, która nieustannie się rozwija. Dzięki studiom zdobędziesz solidne podstawy, które pozwolą Ci na dalszy rozwój i naukę nowych technologii oraz trendów. Kursy specjalistyczne i certyfikaty pomogą Ci być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w branży.

  6. Globalne możliwości: Z umiejętnościami projektowania graficznego możesz pracować praktycznie wszędzie na świecie. Branża ta jest międzynarodowa, a praca zdalna stała się normą, co otwiera drzwi do globalnych projektów i współpracy z klientami z różnych zakątków świata.

Jeśli marzysz o karierze pełnej kreatywnych wyzwań, projektowanie graficzne to kierunek dla Ciebie. Studiując ten fascynujący kierunek, będziesz miał okazję rozwijać swoje umiejętności, pracować nad inspirującymi projektami i kształtować przyszłość designu. Dołącz do grona kreatywnych profesjonalistów i zacznij tworzyć wyjątkowe rzeczy już dziś!


Opis kierunku

Studia prowadzone na kierunku Projektowanie Graficzne w PANS w Przemyślu są studiami I stopnia trwającymi 3 lata (6 semestrów), prowadzonymi w trybie studiów stacjonarnych. Studia te mają charakter praktyczny. Współczesny dizajn, projektowanie zgodne z zasadami UX i UI, grafika 2D i 3D, a także animacja klasyczna i komputerowa, praca ze skanerem i drukarką 3D oraz profesjonalne sesje fotograficzne, to tylko część bogatej oferty Instytutu Sztuk Projektowych, możliwa do realizacji dzięki znakomitej, nowoczesnej bazie dydaktycznej


Program studiów

Pełny program kształcenia obejmuje przedmioty poszczególnych dyscyplin:

ARTYSTYCZNE – malarstwo, rysunek, grafika warsztatowa, fotografia;

PROJEKTOWE – edytory rastrowe i wektorowe, animacja cyfrowa i klasyczna, projektowanie 2D i 3D, projektowanie dla internetu, liternictwo i typografia, informacja i identyfikacja wizualna, edytorstwo i kształtowanie form przestrzennych;  

PRZEDMIOTY TEORETYCZNE /JĘZYKI OBCE – historia sztuki, historia grafiki, psychologia reklamy, podstawy przedsiębiorczości.

Program jest zgodny z tendencjami współczesnego rynku pracy, wymagającego od absolwentów wyższych uczelni szerokiego spektrum wiedzy. Pozwala ukształtować u studenta – przyszłego projektanta takie cechy osobowości, by samodzielnie i twórczo rozwiązywał zawodowe problemy, a nabyte na studiach umiejętności potwierdzały jego profesjonalizm.


Erasmus /Praktyki

Program stypendialny Erasmus, funkcjonujący na kierunku Projektowanie Graficzne  otwiera możliwości wymiany studenckiej z innymi uczelniami europejskimi. Wymiana doświadczeń i współpraca z innymi ośrodkami pozwala na rozwój umiejętności projektowych i poszerzanie swoich horyzontów. 

Począwszy od drugiego semestru, studenci odbywają praktyki zawodowe w agencjach reklamowych, drukarniach i instytucjach kultury. Uczelnia aktywnie uczestniczy w organizacji praktyki i poszerza grono interesariuszy. 


Kontynuacja studiów – studia II stopnia /magisterskie

Zapraszamy wszystkich chcących kontynuować rozpoczętą edukację, również absolwentów innych uczelni plastycznych w kraju i za granicą, którzy mają za sobą doświadczenia w projektowaniu zdobyte na studiach licencjackich. Studia drugiego stopnia na kierunku Projektowanie Graficzne w PANS w Przemyślu pozwolą osiągnąć wyspecjalizowaną wiedzę, umiejętności i kompetencje do podejmowania trudnych wyzwań zawodowych.


Władze Instytutu Sztuk Projektowych

Dyrektor Instytutu – dr Anna Kałamarz-Kucz

Wicedyrektor Kierunku Projektowanie Graficzne – dr Elżbieta Cieszyńska


Sekretariat Instytutu

Kolegium Techniczne, ul. Żołnierzy I AWP 1E, 37-700 Przemyśl
tel. (16) 16 735 52 32; e-mail: j.gwizdala@pansp.pl

Godziny pracy Sekretariatu – od poniedziałku do piątku 7.30-15.30
Godziny przyjmowania studentów – 10.00-14.00, (w piątek sekretariat nieczynny dla studentów)


 

PRACE STUDENCKIE